RN731JTTD7770C50
Mfr.Part #
RN731JTTD7770C50
Description
RES 777 OHM 0.25% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Series :
RN73
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Resistance :
777Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD7770C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7770C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 777Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C