RN731JTTD7770C10
Mfr.Part #
RN731JTTD7770C10
Description
RES 777 OHM 0.25% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
RN73
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
777Ohm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm