RN731JTTD7770B50
Mfr.Part #
RN731JTTD7770B50
Description
RES 777 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Series :
RN73
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
777Ohm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
450μm
Surface Mount :
yes
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD7770B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7770B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 777Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C