RN731JTTD7770B25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD7770B25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 777 OHM 0.1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Composition :
Thin Film
Feature :
Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
777Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W