RN731JTTD76R8F100
Mfr.Part #
RN731JTTD76R8F100
Description
RES 76.8 OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
76.8Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
EAR99
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD76R8F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD76R8F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 76.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C