RN731JTTD76R8D25
Mfr.Part #
RN731JTTD76R8D25
Description
RES 76.8 OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Thin Film
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Resistance :
76.8Ohm
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN731JTTD76R8D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD76R8D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 76.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C