RN731JTTD76R8C25
Mfr.Part #
RN731JTTD76R8C25
Description
RES 76.8 OHM 0.25% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Composition :
Thin Film
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
76.8Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD76R8C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD76R8C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 76.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C