RN731JTTD76R8B25
Mfr.Part #
RN731JTTD76R8B25
Description
RES 76.8 OHM 0.1% 1/16W 0603
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
76.8Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW