RN731JTTD7682F50
Mfr.Part #
RN731JTTD7682F50
Description
RES 76.8K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Power Rating :
63mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
76.8kOhm
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RN73
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD7682F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7682F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 76.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C