RN731JTTD7682F25
Mfr.Part #
RN731JTTD7682F25
Description
RES 76.8K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
yes
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Resistance :
76.8kOhm
RN73
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%