RN731JTTD7682F100
Mfr.Part #
RN731JTTD7682F100
Description
RES 76.8K OHM 1% 1/16W 0603
2
Power Rating :
63mW
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
RN73
Voltage - Rated :
50V
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
76.8kOhm
Datasheets
RN731JTTD7682F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7682F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 76.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C