RN731JTTD7682D50
Mfr.Part #
RN731JTTD7682D50
Description
RES 76.8K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.5%
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
76.8kOhm
RECTANGULAR PACKAGE
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C