RN731JTTD7682D100
Mfr.Part #
RN731JTTD7682D100
Description
RES 76.8K OHM 0.5% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
76.8kOhm
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD7682D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7682D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 76.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C