RN731JTTD7682C50
Mfr.Part #
RN731JTTD7682C50
Description
RES 76.8K OHM 0.25% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RN73
Number of Terminations :
2
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
76.8kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN731JTTD7682C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7682C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 76.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C