RN731JTTD7682B25
Mfr.Part #
RN731JTTD7682B25
Description
RES 76.8K OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
76.8kOhm
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN731JTTD7682B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7682B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 76.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C