RN731JTTD7681F50
Mfr.Part #
RN731JTTD7681F50
Description
RES 7.68K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Weight :
2.012816mg
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
RN73
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W