RN731JTTD7681F100
Mfr.Part #
RN731JTTD7681F100
Description
RES 7.68K OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
7.68kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm