RN731JTTD7681D25
Mfr.Part #
RN731JTTD7681D25
Description
RES 7.68K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
7.68kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD7681D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7681D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.68kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C