RN731JTTD7681D100
Mfr.Part #
RN731JTTD7681D100
Description
RES 7.68K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
EAR99
Case Code (Metric) :
Surface Mount :
yes
Resistance :
7.68kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD7681D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7681D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.68kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C