RN731JTTD7681D10
Mfr.Part #
RN731JTTD7681D10
Description
RES 7.68K OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C