RN731JTTD7681C50
Mfr.Part #
RN731JTTD7681C50
Description
RES 7.68K OHM 0.25% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thin Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
RN73
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.25%
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
WRAPAROUND
Resistance :
7.68kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD7681C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7681C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.68kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C