RN731JTTD7681C25
Mfr.Part #
RN731JTTD7681C25
Description
RES 7.68K OHM 0.25% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
EAR99
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
7.68kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD7681C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7681C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.68kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C