RN731JTTD7681C10
Mfr.Part #
RN731JTTD7681C10
Description
RES 7.68K OHM 0.25% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
7.68kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W