RN731JTTD7681B50
Mfr.Part #
RN731JTTD7681B50
Description
RES 7.68K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Composition :
Thin Film
Resistance :
7.68kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
2
Additional Feature :
Ultra Precision
yes
Datasheets
RN731JTTD7681B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7681B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.68kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C