RN731JTTD7681B05
Mfr.Part #
RN731JTTD7681B05
Description
RES 7.68K OHM 0.1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RN73
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Resistance :
7.68kOhm
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
50V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN731JTTD7681B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7681B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.68kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C