RN731JTTD7681A05
Mfr.Part #
RN731JTTD7681A05
Description
RES 7.68K OHM 0.05% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
7.68kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
yes
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C