RN731JTTD7680F50
Mfr.Part #
RN731JTTD7680F50
Description
RES 768 OHM 1% 1/16W 0603
EAR99
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Height :
450μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
768Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD7680F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7680F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 768Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C