RN731JTTD7680F25
Mfr.Part #
RN731JTTD7680F25
Description
RES 768 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
e3
Termination :
SMD/SMT
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Resistance :
768Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD7680F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7680F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 768Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C