RN731JTTD7680F100
Mfr.Part #
RN731JTTD7680F100
Description
RES 768 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
2
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
450μm
Resistance :
768Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD7680F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7680F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 768Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C