RN731JTTD7680D25
Mfr.Part #
RN731JTTD7680D25
Description
RES 768 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Series :
RN73
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
768Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD7680D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7680D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 768Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C