RN731JTTD7680D100
Mfr.Part #
RN731JTTD7680D100
Description
RES 768 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Resistance :
768Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Resistant
Height :
450μm
yes
Voltage - Rated :
50V
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.5%
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD7680D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7680D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 768Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C