RN731JTTD7680C50
Mfr.Part #
RN731JTTD7680C50
Description
RES 768 OHM 0.25% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
768Ohm
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Resistant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
RN731JTTD7680C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7680C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 768Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C