RN731JTTD7680C25
Mfr.Part #
RN731JTTD7680C25
Description
RES 768 OHM 0.25% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
768Ohm
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W