RN731JTTD75R9F50
Mfr.Part #
RN731JTTD75R9F50
Description
RES 75.9 OHM 1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
WRAPAROUND
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount :
yes
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
75.9Ohm
Datasheets
RN731JTTD75R9F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD75R9F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 75.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C