RN731JTTD75R9F25
Mfr.Part #
RN731JTTD75R9F25
Description
RES 75.9 OHM 1% 1/16W 0603
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Resistance :
75.9Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD75R9F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD75R9F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 75.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C