RN731JTTD75R9F100
Mfr.Part #
RN731JTTD75R9F100
Description
RES 75.9 OHM 1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
RN73
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
75.9Ohm
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD75R9F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD75R9F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 75.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C