RN731JTTD75R9D25
Mfr.Part #
RN731JTTD75R9D25
Description
RES 75.9 OHM 0.5% 1/16W 0603
EAR99
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
75.9Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD75R9D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD75R9D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 75.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C