RN731JTTD75R9C50
Mfr.Part #
RN731JTTD75R9C50
Description
RES 75.9 OHM 0.25% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
75.9Ohm
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm