RN731JTTD75R9B50
Mfr.Part #
RN731JTTD75R9B50
Description
RES 75.9 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
75.9Ohm
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD75R9B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD75R9B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 75.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C