RN731JTTD75R9B25
Mfr.Part #
RN731JTTD75R9B25
Description
RES 75.9 OHM 0.1% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Weight :
2.012816mg
Resistance :
75.9Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Tolerance :
±0.1%