RN731JTTD75R0F25
Mfr.Part #
RN731JTTD75R0F25
Description
RES 75 OHM 1% 1/16W 0603
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Resistant
Pbfree Code :
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
75Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
RN73
Datasheets
RN731JTTD75R0F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD75R0F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 75Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C