RN731JTTD75R0D50
Mfr.Part #
RN731JTTD75R0D50
Description
RES 75 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
75Ohm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount
Pbfree Code :
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
RN73
Datasheets
RN731JTTD75R0D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD75R0D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 75Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C