RN731JTTD75R0D100
Mfr.Part #
RN731JTTD75R0D100
Description
RES 75 OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
75Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
RN73
Weight :
2.012816mg
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW