RN731JTTD75R0C50
Mfr.Part #
RN731JTTD75R0C50
Description
RES 75 OHM 0.25% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Composition :
Thin Film
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Resistance :
75Ohm
Datasheets
RN731JTTD75R0C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD75R0C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 75Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C