RN731JTTD75R0C25
Mfr.Part #
RN731JTTD75R0C25
Description
RES 75 OHM 0.25% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Tolerance :
±0.25%
WRAPAROUND
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Lead Free :
Lead Free
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
75Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW