RN731JTTD75R0B50
Mfr.Part #
RN731JTTD75R0B50
Description
RES 75 OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
75Ohm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm