RN731JTTD7592F50
Mfr.Part #
RN731JTTD7592F50
Description
RES 75.9K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
75.9kOhm
Height :
450μm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD7592F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7592F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 75.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C