RN731JTTD7592F25
Mfr.Part #
RN731JTTD7592F25
Description
RES 75.9K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Resistance :
75.9kOhm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD7592F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7592F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 75.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C