RN731JTTD7591F50
Mfr.Part #
RN731JTTD7591F50
Description
RES 7.59K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C