RN731JTTD7591D25
Mfr.Part #
RN731JTTD7591D25
Description
RES 7.59K OHM 0.5% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Resistance :
7.59kOhm
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD7591D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7591D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.59kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C